TTLG|Thief|Bioshock|System Shock|Deus Ex|Mobile
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 28 of 28

Thread: New Thief Gold subtitles patch (UPDATED)

Tried to use the hungarian special letters (á, é, í, ó, ö, ő, ú, ü, ű) but cannot use them in the srt and sub files. I can write them in ANSI but how can I convert exactly them into OEM?

Member
    Registered: Feb 2008

- I used ANSI code in sub file with my polish letters (ą,ć,ź etc.).
    - All my sub files are in folders .\subtitles\english
    - my default game language is english (setting in install.cfg file)

Example below, file TG_EYE.sub
    Code:
    SUB1

{
    	TYPE	"convo"
    	DESCR	"Eye"
    	SUB	"eye01" { TEXT "Przybywa człowiek, by mnie uratować. Biedny człowieku... Opiekunowie zapieczętowali wejście i tylko oni wiedzą, jak można je zerwać. Przejdź przez most do groty z Wartownikiem Strażnika. Stań na piedestale i ogniem rozświetl statuę. Wówczas odkryjesz sekret Talizmanów." }
    	SUB	"eye02" { TEXT "Zatem wróciłeś z Talizmanami, zdolny człowieku. Nie myślałem, że Ci się w ogóle powiedzie." }
    	SUB	"eye03" { TEXT "Jam... Okiem. Uwięzionym na ołtarzu od wielu lat. Zdołasz mnie zdobyć, czy zawiedziesz po tak długiej podróży?" }
    	SUB	"eye04" { TEXT "Doskonale, złodzieju. Czy teraz, gdy już mnie zdobyłeś, umkniesz, zachowując przy tym skórę?" }
    	SUB	"eye05" { TEXT "Już opuszczasz to miejsce? Wydaje mi się, że byłoby to zbyt proste. Zapieczętowałem drzwi na nowo. Musisz znaleźć inne wyjście." }
    	SUB	"eye06" { TEXT "Dokąd podążasz? Przebyłeś tak długą drogę po to, by porzucić mnie, jak tylko znajdę się w zasięgu Twych rąk?" }
    	SUB	"eye07" { TEXT "Biedny Marus. Przez te wszystkie lata wciąż ze mną walczy. Obawiam się, że mógł nieco zwariować." }
    	SUB	"eye08" { TEXT "Dzierżysz już swoje cenne Oko. Co zamierzasz ze mną uczynić?" }
    	SUB	"eye09" { TEXT "Mistrzu, zważaj! Czegoś brakuje. Mistrzu!" }
    }
    BTW. I prepared all the sub files on my polish os - windows 7. When I open the files on my german os - windows 7, I DON'T SEE my polish letters.
    "SUB "eye01" { TEXT "Przybywa człowiek, by mnie uratować. Biedny człowieku... Opiekunowie "

Try to do it on your hungarian os. Does it help?
    Last edited by Mixthoor; 12th Oct 2017 at 07:34.

Member
    Registered: Sep 2008
    Does this still work on current versions of NewDark, even if it doesn't include most non-English letters ? It could prove pretty useful for my translation project.